Vilniaus viešasis transportas

Susisiekimo paslaugos logo

Atnaujinta 2013-03-09

Vilniaus miesto viešojo transporto keleiviai aptarnaujami miesto autobusais, troleibusais ir privačių vežėjų maršrutiniais taksi (mikroautobusais) bei autobusais (05, 062 ir 064 maršrutai).

Vilniaus m. savivaldybės valdomai įmonei UAB „Vilniaus viešasis transportas“ priklauso miesto autobusų ir troleibusų parkai. Viso mieste darbo dienomis 90-ia maršrutų kursuoja virš 500 autobusų ir troleibusų. Be valstybei priklausančio transporto, mieste keleivius veža privačioms įmonėms priklausantys maršrutiniai taksi ir autobusai, kuriuose galioja visiškai kitokia tvarka. Plačiau apie maršrutus ir jų ypatumus galima sužinoti Vilniaus maršrutų archyve.

Oficiali autobusų ir troleibusų maršrutų schema >>

Neoficialios viešojo transporto maršrutų schemos >>

Miesto autobusai ir troleibusai

Stotelės, įlipimas ir išlipimas.

Vilniuje autobusai ir troleibusai sustoja ir keleivius įlaipina bei išlaipina tik tam skirtose viešojo transporto stotelėse. Visose stotelėse (išskyrus skirtas išlaipinimui) prie stotelės stulpo yra pritvirtinti cilindrai su reguliariai atnaujinamais eismo tvarkaraščiais. Dalyje stotelių įrengti laukimo paviljonai, kuriuose galima pasislėpti nuo stipraus vėjo ar lietaus.

Autobusai ir troleibusai stotelėje privalo sustoti, jei joje yra laukiančių keleivių arba transporto priemonės viduje yra stovinčių prie durų (t.y. pasiruošusių išlipti) keleivių. Nuo 2011  m. rugpjūčio 1 d. keleiviai į visus dieninius autobusus ir troleibusus įlaipinami pro visas transporto priemonėje esančias duris, o išlaipinami pro vidurines ir galines duris. Priekinės durys skirtos tik įlaipinimui. Išlaipinimui jos atidaromos vairuotojo nuožiūra. Naktiniuose autobusų maršrutuose įlipama tik per priekines duris.

Būkite atidūs įlipdami ir išlipdami iš transporto priemonės!

Stotelių išsidėstymas prie Vilniaus autobusų ir geležinkelio stočių

Bilietų įsigijimas, jų rūšys.

Vilniaus miesto viešojo transporto bilietus ir Vilniečio kortelę galima įsigyti visuose spaudos kioskuose „Lietuvos spauda“, „Vaskota“, „R-Kiosk“ bei specializuotuose kioskuose „Susisiekimo paslaugos" (Žolyno g. 15 ir Gedimino pr. 9A). Vilniečio kortelę įsigyti ir papildyti galima ir prekybos centrų Maxima XX ir XXX informacijos skyriuose. Elektroninių bilietų papildymas internetu šiuo metu neveikia.

Vilniaus miesto viešojo transporto bilietai skirstomi į popierinius ir elektroninius.

Popieriniai vienkartiniai bilietai skirti tik vienam važiavimui (to paties vienkartinio bilieto negalima naudoti kitoje transporto priemonėje). Šie bilietai įsigijami bet kurioje bilietų platinimo vietoje arba pas vairuotoją ir juos būtina pažymėti iškart įlipus į transporto priemonę. Naudojantis mechaniniu komposteriu, įdedamas bilietas ir traukiant arba stumiant svirtelę, pažymimas bilietas. Būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kad autobusuose pasitaiko mechaninių komposterių, kurie neturi svirtelės. Tokiu atveju reikia pastumti (traukti) atsikišusią komposterio dalį. Pažymint bilietą tokiu būdu, jame yra išmušamos nuo 3 iki 6 skylučių. Naujesniuose autobusuose ar troleibusuose yra sumontuoti oranžinės arba rudos spalvos elektromechaniniai komposteriai su nedideliu ekranu, rodančiu laiką, ir siauru po juo esančiu plyšiu bilietui. Autobusuose tokie komposteriai dažniausiai sumontuoti tik gale. Bilietas pažymimas įkišus bilietą į plyšį. Apie pažymėtą bilietą informuoja laiką rodančiame ekrane sumirksėjusios raudonos lemputės ir/arba trumpas garsas, primenantis spausdintuvą, spausdinantį kasos čekį. Pažymėtame biliete yra užrašomas žymėjimo laikas, data, autobuso/troleibuso garažo numeris ir maršruto numeris. Jeigu komposteris rudos spalvos, yra išmušamos 2 skylutės. Didieji geltoni komposteriai su dideliu lietimui jautriu ekranu skirti elektroniniam bilietui ir popierinių bilietų nežymi! Būtinai saugokite bilietą visą kelionės laiką.

Artimiausiu metu planuojama, kad vairuotojai išdavinės kasos čekio pavidalo bilietus, kurių nereikės žymėti.

Elektroninis bilietas arba Vilniečio kortelė – tai plastikinė daugkartinė kortelė, kurią galima papildyti vienos ar kelių rūšių bilietais: valandiniu, terminuotu mėnesiniu, terminuotu 1, 3 ar 7 parų bilietu. Šiuos bilietus galima įsigyti tik bilietų platinimo vietose.
Papildžius kortelę teminuotu (1, 3, 7 parų, 30 ir daugiau dienų) bilietais, pirmą kartą įlipus į transporto priemonę, šiuos bilietus reikia aktyvuoti: priglausti prie e-bilieto komposterio (skaitytuvo) ir sulaukti garsinio signalo. Jeigu signalo nėra, tačiau ekrane pasirodė informacija, kad bilietas aktyvuotas (kelionė apmokėta), tai vis tiek reiškia, jog bilietas buvo aktyvuotas. Toliau kiekvieną kartą įlipus į transporto priemonę bilieto glausti nereikia. Norint patikrinti bilieto galiojimo laiką, reikia priglausti bilietą prie skaitytuvo ir sulaukti, kol ekrane bus parodyta bilieto galiojimo informacija.
Papildžius kortelę 30, 60 minučių bilietais arba tiesiog bet kuria pinigų suma, kortelę reikia glausti 2 kartus. Pirmą kartą priglaudus yra pasirenkama norima bilieto rūšis. Antrą kartą priglaudus, tas bilietas yra aktyvuojamas. Dar kartą priglaudus kortelę, bus parodytas aktyvuoto bilieto galiojimo laikas. Naudojant 30 ir 60 minučių bilietus, galima persėsti į kitas transporto priemones neribotą kiekį kartų, kol nesibaigė bilieto galiojimo laikas. Persėdus, pakartotinai bilieto glausti nereikia. Visiems persėdimams yra skiriamos 10 tolerancijos minučių, t.y. maksimalus 30 ir 60 minučių bilietų galiojimo laikas gali būti 40 bei 70 min. atitinkamai. Pasibaigus bilieto galiojimo laikui yra privaloma aktyvuoti kitą bilietą arba įsigyti vienkartinį bilietą iš vairuotojo. Kiek laiko truks kelionė ir kokį bilietą reikia pasirinkti, galima sužinoti pasinaudojus Maršrutai.lt greičiausio maršruto paieška.

Papildomą informaciją galima rasti Vilniaus e-bilieto interneto svetainėje www.vilniusticket.lt

Bilietų  kainos – galioja nuo 2012 rugsėjo 15 d.

Valandiniai bilietai.

Detali informacija ruošiama. Su valandinio bilieto naudojimosi tvarka ir kainomis galima susipažinti www.vilniusticket.lt.

Vienkartiniai bilietai.

Vienkartiniai popieriniai bilietai prekybos vietose bus parduodami iki 2013-03-31, panaudoti juos bus galima iki 2013-06-31. Pas vairuotoją išlieka galimybė įsigyti popierinį vienkartinį bilietą
Be lengvatų – 2 Lt, su 50% nuolaida – 1 Lt, su 80% nuolaida – 0,4 Lt.

Perkant transporto priemonėje iš vairuotojo – 2,5 Lt, su 50% nuolaida – 1,25 Lt. Bilietai su 80% nuolaida pas vairuotoją neparduodami. Bilietai parduodami tik transporto priemonei stovint. Pageidautina pinigus , duoti be grąžos arba ne didesne nei 20 Lt kupiūra. Iš didelio nominalo kupiūrų vairuotojas gali neturėti grąžos arba dėl to neliktų grąžos kitiems keleiviams (ypatingai aktualu didžiąjai daliai autobusų maršrutų).

Naktiniuose autobusų maršrutuose (nr. 101-105) yra privaloma iš vairuotojo įsigyti specialų bilietą, kurio kaina – 3,5 Lt. Šiuose autobusuose jokie kiti vienkartiniai ir terminuoti bilietai negalioja, o lengvatos nėra taikomos (kaip maršrutiniuose taksi).

Terminuoti bilietai.

Visi terminuoti bilietai galioja tiek autobusuose, tiek troleibusuose.

1 paros – 13 Lt, su 50% nuolaida – 6,50 Lt, su 80% nuolaida – 2,60 Lt.

3 parų – 23 Lt, su 50% nuolaida – 11,50 Lt, su 80% nuolaida – 4,60 Lt.

10 parų – 46 Lt, su 50% nuolaida – 23 Lt, su 80% nuolaida – 9,20 Lt.

Galiojantys visomis savaitės dienomis:
30 dienų – 100 Lt., su 50% nuolaida – 50 Lt, su 80% nuolaida – 20 Lt.
90 dienų – 300 Lt., su 50% nuolaida – 150 Lt, su 80% nuolaida – 60 Lt.
180 dienų – 600 Lt., su 50% nuolaida – 300 Lt, su 80% nuolaida – 120 Lt.
270 dienų – 900 Lt., su 50% nuolaida – 450 Lt, su 80% nuolaida – 180 Lt.

Galiojantys tik darbo dienomis:
30 dienų – 90 Lt., su 50% nuolaida – 45 Lt, su 80% nuolaida – 18 Lt.
90 dienų – 270 Lt., su 50% nuolaida – 135 Lt, su 80% nuolaida – 54 Lt.
180 dienų – 540 Lt., su 50% nuolaida – 270 Lt, su 80% nuolaida – 108 Lt.
270 dienų – 810 Lt., su 50% nuolaida – 405 Lt, su 80% nuolaida – 162 Lt.

Naujos e-bilieto kortelės kaina – 4 Lt. Ji yra parduodama tik iškart pildant ją terminuotu, valandiniu bilietu arba pasirinkta pinigų suma.

Elektroniniai bilietai yra vardiniai, t.y. jais gali naudotis tik jį įsigijęs asmuo.

PATARIMAS: papildę elektroninį bilietą, visada saugokite pirkimo kvitą. Jeigu keleivių kontrolei nepavyksta nuskaityti bilieto iš kortelės, kvitas įrodo, kad kortelė yra papildyta.

Informacija apie lengvatų taikymą >>

Keleivių kontrolė ir bagažo vežimas.

Keleivių kontrolės darbuotojai tikrina keleivių bilietus, iš transporto priemonės išlaipina netvarkingus, triukšmingus ar pavojų keliančius asmenis. Keleivių kontrolės metu pateikite kontrolieriui bilietą ir, jei naudojatės lengvatiniais bilietais, teisę į lengvatas patvirtinantį dokumentą.

Jei bilieto neturite arba pamiršote pažymėti vienkartinį popierinį bilietą, Jums teks išlipti iš transporto priemonės kartu su kontrolės darbuotojais ir sumokėti baudą nuo 40 iki 100 litų.

Jei kelionės metu kartu vežatės bagažą, kurio matmenys viršija 120 cm, už jį reikia sumokėti, nepriklausomai nuo to, kokiu bilietu Jūs naudojatės (vienkartinis, valandinis arba terminuotas). Bagažas apmokamas pažymint vienkartinį bilietą. Kokį bilietą pirkti bagažui, priklauso nuo to, kokius jūs bilietus perkate sau: pilna kaina, 50% ar 80% nuolaida. Perkant bilietą bagažui pas vairuotoją, jei jums priklauso 80% lengvata, perkamas bilietas su 50% nuolaida. Bagažą, kurio matmenys viršija 180 cm vežtis draudžiama. Dviračių vežimas viešuoju transportu yra nepageidautinas, nes dviratis yra transporto priemonė, o viešasis transportas yra pritaikytas keleivių, o ne transporto priemonių vežimui. Be to, dviračių matmenys viršija 180 cm. Išimtis yra moksleivių kuprinės, vaikų ar neįgaliųjų vežimėliai – už juos mokėti nereikia.

Kelionės metu.

Kelionės metu rekomenduojame atsisėsti, jei transporto priemonėje yra laisvų sėdimųjų vietų. Prašome užleisti sėstis vyresnio amžiaus žmonėms, tėveliams su mažais vaikais ar besilaukiančioms mamos. Jei laisvų sėdimųjų vietų nėra – tvirtai laikykitės rankomis už turėklų.

Maršrutiniai taksi ir privatūs autobusai

Maršrutinis taksi – tai mikroautobusas, pritaikytas vežti nedidelį skaičių sėdinčių keleivių ir pažymėtas užrašu ant stogo „maršrutinis taksi“. Stovinčius keleivius maršrutiniais taksi vežti yra draudžiama. Maršrutiniai taksi gali sustoti bet kur, kur tai leidžia kelių eismo taisyklės. Mikroautobusas stabdomas keliant ranką, o pageidaujant išlipti – garsiai ir aiškiai pasakoma vairuotojui. Jeigu laukiama stotelėje, pageidautina yra stovėti jos gale, o ne pradžioje, nes pradžioje sustojęs mikroautobusas labai trukdo kitų transporto priemonių eismui.

Privatūs autobusai – tai autobusai, kurių maršruto numerio priekyje yra 0 (pvz. 05, 062, 064). Šie autobusai stoja tik stotelėse. Autobusų ekipažą sudaro vairuotojas ir konduktorius.

Šiose transporto rūšyse negalioja Vilniaus miesto viešojo transporto vienkartiniai ir terminuoti bilietai. Bilietas įsigyjamas tik iš maršrutinio taksi vairuotojo arba autobuso konduktoriaus. Vairuotojas ir konduktorius privalo išduoti kelionės bilietą.

PATARIMAS: visada reikalaukite kelionės bilieto, jeigu jo negavote! Bilietas – tai įrodymas, kad Jūs važiavote šia transporto priemone ir nelaimingo atsitikimo metu turėsite teisę į žalos atlyginimą.

Maršrutiniuose taksi važiavimo kaina yra 3 Lt, lengvatos nėra taikomos.

Privačiuose autobusų maršrutuose bilieto kaina yra 2 Lt, su 50% nuolaida – 1 Lt, bilietai su 80% nuolaida privačiuose maršrutuose neparduodami.

Papildoma informacija

Aktualius Vilniaus miesto autobusų ir troleibusų eismo tvarkaraščius rasite tinklapyje www.trafi.lt/.

Jei turite papildomų klausimų, rašykite mums tinklarastis@nvtka.lt – mielai atsakysime į Jums rūpimus klausimus.

Tai gali būti naudinga:

SĮ „Susisiekimo paslaugos“

Žolyno g. 15, Vilnius

www.vilniustransport.lt


Vilnius oro uostas

Rodūnios kelias 2, Vilnius

www.vilnius-airport.lt

 

Vilniaus autobusų stotis

Sodų g. 22, Vilnius

Informacija tel. 1661

Bilietų įsigijimas internetu ir eismo tvarkaraščiai www.autobusustotis.lt

 

Vilniaus geležinkelio stotis

Geležinkelio g. 16, Vilnius

Informacija tel. 8 5 2330088 ir 8 5 233 0087

Informacija keleiviams ir eismo tvarkaraščiai www.litrail.lt

 

Vilniaus regiono turizmo informacijos centras

Vilniaus g. 22, Vilnius

Didžioji g. 31, Vilnius

Geležinkelio g. 16, Vilnius

Šventaragio g. 2, Vilnius

Rodūnios kelias 2 (prie Tarptautinio Vilniaus oro uosto)

www.vilnius-tourism.lt