Kauno viešasis transportas

KVT logo

Atnaujinta 2012-01-22

Kauno miesto viešojo transporto keleiviai aptarnaujami miesto autobusais, troleibusais ir maršrutiniais taksi (mikroautobusais). Mikroautobusai aptarnaujami privačių vežėjų, o autobusai ir troleibusai – savivaldybei priklausančių  įmonių.

Visi specialiu logotipu (pavaizduotas puslapio viršuje) pažymėti autobusai ir troleibusai priklauso Kauno miesto viešojo transporto sistemai ir juose galioja vieningi transporto bilietai. Mikroautobusuose vieningi transporto bilietai negalioja.

Miesto autobusų maršrutus aptarnauja UAB „Kauno autobusai“, o troleibusų – UAB „Autrolis“.

Oficiali miesto viešojo transporto schema>>

Neoficialios viešojo transporto maršrutų schemos >>

Viešojo transporto organizatorių ir vežėjų kontaktai

Autobusai ir troleibusai

Stotelės, įlipimas ir išlipimas.

Kaune autobusai ir troleibusai sustoja ir keleivius įlaipina bei išlaipina tik tam skirtose viešojo transporto stotelėse. Daugumoje stotelių galite rasti žemėlapius su viešojo transporto maršrutų schema ir eismo tvarkaraščiais. Arba įprastus eismo tvarkaraščiams skirtus cilindrus. Dalyje stotelių įrengtos specialios švieslentės, kuriose matyti, po kiek laiko atvyks konkretaus maršruto transporto priemonė.

Autobusai ir troleibusai stotelėje visada sustoja, jei stotelėje stovi keleiviai arba jei transporto priemonės viduje dar nepriartėjus stotelės prie durų stovi pasiruošę išlipti keleiviai. Nuo 2011 m. liepos 1 d. į miesto autobusus ir troleibusus keleiviai įlaipinami tik pro priekines, o išlaipinami – pro visas kitas transporto priemonėje esančias duris. Įlipdami keleiviai privalo priglausti prie komposterio elektroninio bilieto kortelę, papildytą bet kurios rūšies bilietu ir sulaukti garsinio signalo, pažymėti popierinį vienkartinį bilietą arba nusipirkti jį iš vairuotojo!

Prašome būti atidžiais įlipant ir išlipant iš transporto priemonės!

Bilietų įsigijimas, rūšys ir kainos.

Visus Kauno miesto viešojo transporto bilietus galima įsigyti visuose spaudos kioskuose „Kauno spauda" ir „Lietuvos spauda", taip pat prekybos vietose „Rkiosk" (yra ir Kauno oro uosto keleivių terminale A) ir „Autrolio“ bei „Kauno autobusų“ parkuose, taip pat visuose autobusuose ir troleibusuose iš vairuotojo. Elektroninį bilietą galima papildyti minėtose vietose bei parduotuvėse „Maxima" ir „Šilas", taip pat ir internetu https://ebilietas.kvt.lt/ebilet.cup/home.pa.

PASTABA: laikinai e. bilieto papildymas vykdomas tik internetu ir spaudos kioskuose.

Kauno miesto viešojo transporto bilietai skirstomi į popierinius vienkartinius ir elektroninį bilietą.

Popieriniai ir elektroniniai vienkartiniai bilietai skirti tik vienam važiavimui (to paties vienkartinio bilieto negalima naudoti kitoje transporto priemonėje). Įsigijus vienkartinį bilietą ne iš vairuotojo, jį būtina pažymėti iškart įlipus į transporto priemonę. Pažymima įkišus bilietą į komposterį ir komposteriui pyptelėjus, informuojama, kad bilietas pažymėtas. Būtinai saugokite bilietą visą kelionės laiką. Popierinių bilietų žymėjimui netinka tik antrasis komposteris, esantis antras nuo vairuotojo pusės (ties transporto priemonės vidurinėmis durimis).

Vienkartinį popierinį bilietą perkant iš vairuotojo, bilieto komposteriu žymėti nereikia.

Elektroninis bilietas – tai plastikinė  daugkartinė kortelė, kurią galima papildyti vienos ar kelių rūšių bilietais. Įlipus į autobusą ar troleibusą reikia priglausti prie komposterio bet kurios rūšies bilietą, kad vairuotojas žinotų, jog už kelionę keleivis apmokėjo.

Visi elektroniniai bilietai yra vardiniai.

Bilietų kainos

Vienkartinių popierinių arba elektroninių:

Perkant bet kurioje prekybos vietoje – 1,80 Lt., su 50% nuolaida – 0,90 Lt, su 80% nuolaida – 0,36 Lt.

Perkant transporto priemonėje iš vairuotojo – 2 Lt, su 50% nuolaida – 1 Lt, su 80% – 0,40 Lt.

Terminuoto elektroninio bilieto:

Naujos kortelės kaina (parduodama tik iškart pildant kortelę) – 6 Lt.

3 parų – 16 Lt, lengvatos netaikomos.

7 parų – 29 Lt, su 50% nuolaida – 14,50 Lt, su 80% nuolaida – 5,80 Lt.

1 mėnesio (galioja tik darbo dienomis) – 75 Lt, su 50% nuolaida – 37,50 Lt, su 80% nuolaida – 15 Lt.

1 mėnesio (galioja visomis dienomis) – 84 Lt, su 50% nuolaida – 42 Lt, su 80% nuolaida – 16,80 Lt.

3 mėnesių  (galioja tik darbo dienomis) – 200 Lt, su 50% nuolaida – 100 Lt, su 80% nuolaida – 40 Lt.

3 mėnesių (galioja visomis dienomis) – 230 Lt, su 50% nuolaida – 115 Lt, su 80% nuolaida – 46 Lt.

PASTABA: visi terminuoti bilietai galioja tiek autobusuose, tiek troleibusuose.

Elektroninio bilieto rūšių galiojimas

Papildžius 3, 7 dienų ar 3 mėnesių bilietu, bilietas pradeda galioti nuo jo aktyvavimo momento.

Jeigu 1 mėnesio bilietas papildytas nuo 1 iki 15 einamojo mėnesio dienos, jis galios tik iki einamojo mėnesio pabaigos. Jeigu nuo 16-os dienos, tai bilietas pradės galioti tik nuo sekančio mėnesio 1 dienos.

PATARIMAS: papildę elektroninį bilietą, saugokite pirkimo kvitą, nes kortelė nuo papildymo laiko apie 30 min. būna neaktyvi. Tačiau Jūs galite drąsiai naudotis viešuoju transportu, tiesiog pirmąją valandą po papildymo keleivių kontrolės metu pateikite ir elektroninį bilietą, ir pirkimo kvitą.

INSTRUKCIJA, KAIP AKTYVUOTI BILIETĄ BEI NAUDOTIS TRANSPORTE ESANČIU KOMPOSTERIU >>

Keleivių kontrolė.

Keleivių kontrolės darbuotojai tikrina keleivių bilietus, iš transporto priemonės išlaipina netvarkingus, triukšmingus ar pavojų keliančius asmenis. Keleivių kontrolės metu pateikite kontrolieriui bilietą.

Jei bilieto neturite arba pamiršote pažymėti vienkartinį popierinį bilietą, Jums teks išlipti iš transporto priemonės kartu su kontrolės darbuotojais ir sumokėti baudą nuo 40 iki 100 litų.

PATARIMAS: jei kelionės metu kartu vežatės didelį papildomą sėdimą ar stovimą vietą užimantį daiktą, reikia įsigyti papildomą bilietą už tą daiktą. Jei naudojamas terminuotas 3, 7 dienų arba 1, 3 mėnesių bilietas, reikia įsigyti papildomai vienkartinį bilietą.

Kelionės metu.

Kelionės metu rekomenduojame atsisėsti, jei transporte yra laisvų sėdimųjų vietų. Prašome užleisti sėstis vyresnio amžiaus žmonėms, tėveliams su mažais vaikais ar besilaukiančioms mamos. Jei laisvų sėdimųjų vietų nėra – tvirtai laikykitės rankomis už tam skirtų vietų.

Maršrutiniai taksi

Mikroautobusai gali sustoti bet kur, kur tai leidžia kelių eismo taisyklės. Maršrutinis taksi stabdomas keliant ranką, o pageidaujant išlipti – garsiai ir aiškiai pasakoma vairuotojui.

Maršrutiniuose taksi negalioja Kauno miesto viešojo transporto bilietai. Bilietas įsigyjamas tik iš vairuotojo. Bilieto kaina – 2,5 Lt (nuo 22 val. iki 5 val. – 3 Lt). Sumokėję už  kelionę reikalaukite iš vairuotojo bilieto.

Papildoma informacija

Visą reikalingiausią informaciją apie Kauno miesto viešąjį transportą rasite tinklapyje www.kvt.lt , eismo tvarkaraščius tinklapyje www.marsrutai.lt/kaunas. Visų Kauno miesto ir priemiesčio maršrutus aptarnaujančių vežėjų kontaktinius duomenis rasite čia.

Jei turite papildomų klausimų, skambinkite nemokamu telefonu 8 800 70010 arba 8 800 20 505.

Tai gali būti naudinga:

Kauno m. savivaldybės Miesto ūkio departamento Transporto ir eismo organizavimo skyrius

Šv. Gertrūdos g. 7, Kaunas

www.kvt.lt


Kauno oro uostas

Oro uosto g., Karmėlava, Kauno rajonas

www.kaunasair.lt

 

Kauno autobusų stotis

Vytauto pr. 24, Kaunas

Informacija tel. 8 37 409060

Bilietų įsigijimas internetu ir eismo tvarkaraščiai www.autobusubilietai.lt

 

Kauno geležinkelio stotis

M. K. Čiurlionio g. 16, Kaunas

Informacija tel. 8 37 272260

Informacija keleiviams ir eismo tvarkaraščiai www.litrail.lt

 

Kauno regiono turizmo informacijos centras

Laisvės alėja 36, Kaunas

www.kaunastic.lt