Šiaulių viešasis transportas


Atnaujinta 2012-01-13

Šiaulių miesto viešojo transporto keleiviai aptarnaujami miesto autobusais ir privačių vežėjų maršrutiniais taksi (mikroautobusais).

Vieningi transporto bilietai galioja Šiaulių miesto viešojo transporto sistemai priklausančiuose autobusuose, kuriuos aptarnauja vežėjas UAB „Busturas“, o privačių vežėjų aptarnaujamuose maršrutiniuose taksi bilietai perkami transporto viduje.

Oficiali autobusų ir mikroautobusų maršrutų schema >>>

Autobusų maršrutų schema>>> (autorius – Vitalij Kitov)

 

Autobusai

  • Stotelės, įlipimas ir išlipimas.
Mantas Danielius © entuziastai.marsrutai.lt nuotr.

Šiauliuose autobusai sustoja ir keleivius įlaipina bei išlaipina tik tam skirtose viešojo transporto stotelėse. Daugumoje stotelių galite rasti eismo tvarkaraščius.

Autobusai stotelėje visada sustoja, jei stotelėje stovi keleiviai arba jei transporto priemonės viduje dar nepriartėjus stotelės prie durų stovi pasiruošę išlipti keleiviai. Keleiviai įlaipinami ir išlaipinami pro visas transporto priemonėje esančias duris.

Būkite atidūs įlipdami ir išlipdami iš transporto priemonės!

 

  • Bilietų įsigijimas, rūšys ir kainos.

Šiaulių miesto viešojo transporto bilietus galima įsigyti visuose spaudos kioskuose „Lietuvos spauda“.

Šiauliuose yra tik popieriniai vienkartiniai ir popieriniai terminuotieji bilietai.

Vienkartiniai bilietai skirti tik vienam važiavimui (to paties vienkartinio bilieto negalima naudoti kitoje transporto priemonėje). Įsigijus vienkartinį bilietą, jį būtina pažymėti iškart įlipus į transporto priemonę. Pažymima įkišus bilietą į komposterį ir komposteriui pyptelėjus, informuojama, kad bilietas pažymėtas. Naudojantis mechaniniu komposteriu, įdedamas bilietas ir traukiant arba stumiant svirtelę, pažymimas bilietas.

Vienkartinį popierinį bilietą perkant iš vairuotojo, jį taip pat reikia pažymėti, jei jie nėra kasos kvito pavidalo.

Vienkartinių popierinių bilietų kainos:

Perkant bet kurioje prekybos vietoje – 1,70 Lt, su 50% nuolaida – 0,85 Lt, su 80% nuolaida – 0,34 Lt.

Perkant transporto priemonėje iš vairuotojo – 1,80 Lt, su 50% nuolaida – 0,90 Lt, bilietai su 80% nuolaida pas vairuotoją neparduodami.

Mėnesinių bilietų kainos:

Mėnesinis bilietas, galiojantis visomis dienomis – 97 Lt, su 50% nuolaida – 48,50 Lt, su 80% nuolaida – 19,40 Lt.

Mėnesinis bilietas – 85 Lt, lengvatinių šios rūšies bilietų nėra.

Plačiau apie bilietų kainas >>>

 

  • Keleivių kontrolė.

Keleivių kontrolės darbuotojai tikrina keleivių bilietus, iš transporto priemonės išlaipina netvarkingus, triukšmingus ar pavojų keliančius asmenis. Keleivių kontrolės metu pateikite kontrolieriui bilietą ir, jei naudojatės lengvatiniais bilietais, teisę į lengvatas patvirtinantį dokumentą.

Jei bilieto neturite arba pamiršote pažymėti vienkartinį popierinį bilietą, Jums teks išlipti iš transporto priemonės kartu su kontrolės darbuotojais ir sumokėti baudą nuo 40 iki 100 litų.

  • Kelionės metu.

Kelionės metu rekomenduojame atsisėsti, jei transporte yra laisvų sėdimųjų vietų. Prašome užleisti sėstis vyresnio amžiaus žmonėms, tėveliams su mažais vaikais ar besilaukiančioms mamos. Jei laisvų sėdimųjų vietų nėra – tvirtai laikykitės rankomis už tam skirtų vietų.

 

Mikroautobusai

Mikroautobusai gali sustoti bet kur, kur tai leidžia kelių eismo taisyklės. Mikroautobusas stabdomas keliant ranką, o pageidaujant išlipti – garsiai ir aiškiai pasakoma vairuotojui.

Maršrutiniuose taksi negalioja Vilniaus miesto viešojo transporto bilietai. Bilietas įsigyjamas tik iš mikroautobuso vairuotojo. Bilieto kaina – (tikslinama) Lt. Sumokėję už kelionę reikalaukite iš vairuotojo bilieto.

 

Šiaulių miesto viešojo transporto eismo tvarkaraščius rasite puslapyje www.marsrutai.lt/siauliai.

 

Papildoma informacija:

UAB „Busturas“

Šarūno g. 2, Šiauliai

www.busturas.lt


Šiaulių autobusų stotis

Tilžės g. 109, Šiauliai

Informacija tel. 8-41 523396

Tvarkaraščiai www.busturas.lt

 

Šiaulių geležinkelio stotis

Dubijos g. 44, Šiauliai

Informacija tel. 8-41 203478

www.litrail.lt

 

Šiaulių turizmo informacijos centras

Vilniaus g. 213, Šiauliai

http://tic.siauliai.lt