Vilniaus troleibusų maršrutų schema / Vilnius Trolleybus Network

Viešuoju transportu besidomintis Eugenijus Radlinskas sukūrė neoficialų, bet realybę atitinkantį, Vilniaus troleibusų schematinį žemėlapį.

Ši mintis kilo pasižvalgius po didžiųjų pasaulio miestų visuomeninio transporto schemas. Dažniausiai juose autobusai vaidina antraeilį vaidmenį, o pirmu smuiku griežia metro ar kitas bėginis transportas.

Panašiai Vilniuje pagrindinį vaidmenį atlieka troleibusai. Nors jie rieda ne bėgiais, tačiau važiuoja keliomis fiksuotomis linijomis. Troleibusai, be abejo, nėra priskiriami prie greitojo transporto (ang. „rapid mass transit"), kaip minėti metro traukiniai ir lygiagrečiai juos lygintis būtų visiškai nekorektiška, bet vis dėlto - tai sąlyginai greičiausia ir dažniausiai kursuojanti visuomeninio transporto rūšis, kuria šiuo metu galime naudotis Vilniuje. Todėl manau, kad troleibusų sistema nusipelno atskiros schemos.

Schemos stilius „nusižiūrėtas" nuo Vokietijos didžiųjų miestų Berlyno ir Frankfurto metro schemų. Piešimui naudota kompiuterinė programa „Adobe Illustrator", kuri suteikia galimybę piešti vektorinius atvaizdus.

Neoficialios Vilniaus troleibusų schemos versijos / Vilnius trolleybuses scheme versions:

  1. 2010-10-18 versija
  2. 2010-10-19 versija
  3. 2010-10-24 versija
  4. 2010-12-15 versija
  5. 2011-10-01 versija